muhtesemahlakbanner

 

Muhammed Emin YILDIRIM 'ın Sunumuyla, 

Asrı Saadet Yıldızlarının Hayatlarından

Muhteşem Ahlak Örnekleri

Muhteşem Ahlak dersinde bu hafta Muhammed Emin Yıldırım, “Bir Büyük Musibet: Vesvese” başlığında, çok önemli bir sıkıntı olan vesveseyi ve bu hastalıktan kurtulmanın yollarını anlattı. Çok önemli mesajların paylaşıldığı bu dersin, bu derde müptela olan tüm kardeşlerimizin şifasına vesile olmasını diliyoruz. Mevla hepimizin akıl ve yüreklerinde var olan vesveseleri hayra çevirsin.

Muhteşem Ahlak dersinde bu hafta Muhammed Emin Yıldırım Hocamız, Vahdet Ahlakı’nı anlattı. “Tevhid Olmadan Vahdet, Vahdet Olmadan Ümmet Olmaz!” serlevhasında, vahdetin önemi ve gerekliliği üzerinde duran Hocamız, ‘farzlar üstü bir farz olan vahdetin’ nasıl gerçekleştirilebileceği konusunda önemli açılımlarda bulundu. Bugün İslam Ümmeti’nin neden vahdete ulaşamadığı meselesine de somut örnekler üzerinden değindi.
Muhteşem Ahlak dersinde bu hafta Muhammed Emin Yıldırım Hocamız, “Allah’ın (cc) Seçtiği Fidanlar” başlığında, hizmet ahlakına dair çok önemli konulara değindi. Allah’ın kendi dinine hizmet adına bazı kullarını seçmesi nasıl olur? Bu seçimin belli bir yasası var mı? Kul ne yaparsa bu seçime girebilir? Seçildikten sonra tamam mı? Yoksa asıl iş yeni mi başlar? Ve daha nice sorulara bu derste cevaplar bulacaksınız.